PRE VÁS / PRE FIRMY
Hotline: +421 34 330 1111

Nastavenie pravidla pre správy na oddelenie SPAM-ov v MS Outlook Express

Vytvorenie pravidla

Pravidlá pre správy môžete vytvoriť v menu "Nástroje" -> "Pravidlá pre správy" -> "Pošta". Ak ešte nemáte zadefinované žiadne pravidlá, otvorí sa sprievodca pridaním pravidla. V opačnom prípade ho spustíte kliknutím na tlačidlo "Nové".

Prvý krok je zadanie podmienky. Označte podmienku "Ak riadok Predmet obsahuje...". V popise pravidla kliknite na "obsahuje špecifické slová" a pridajte slovo *****SPAM*****.

Druhý krok je výber akcie. Označte akcie "Premiestniť do zadaného priečinka" a "Označiť ako prečítané". V popise pravidla kliknite na "zadaného" a vytvorte (alebo vyberte) priečinok SPAM.

Pravidlo by malo vyzerať podobne, ako na nasledujúcom obrázku.

Po potvrdení sa zobrazí zoznam pravidiel, ktorý zatvoríte "Ok".

Pravidlo je hotové. Keďže MS Outlook Express nedokáže vymazávať staré správy, je dobré občas nahliadnuť do priečinka SPAM a správy z neho vymazať. Taktiež občas nezaškodí "Zhutniť" (príp. "Skomprimovat") všetky zložky. Tým dosiahnete zmenšenie priestoru, ktorý zaberajú Vaše e-maily na Vašom počítači a zrýchlenie práce poštového programu. Príkaz nájdete v menu "Súbor" -> "Priečinok" -> "Zhutniť všetky priečinky" (príp. "Soubor" -> "Složky" -> "Skomprimovat všechny složky".

Potrebujete poradiť? Zavoláme Vám!

Nechajte nám vaše číslo. Radi vám telefonicky poradíme.

Máte záujem
o cenovú ponuku?

Referencie