PRE VÁS / PRE FIRMY
Hotline: +421 34 330 1111

Ako prebieha objednanie a následná inštalácia pripojenia na Internet?

1) Objednávka

Pripojenie na Internet je možné objednať v našej predajni v Skalici. Programy Metropolitan Internet (určené pre bytové domy) môžete poslať aj cez formulár na webe.

Pri návšteve našej predajne Vás predajca oboznámi s variantami pripojenia dostupnými na požadovanom mieste inštalácie a navrhne optimálne riešenie. Poinformuje Vás aj o postupnosti krokov, ktoré budú nasledovať po podaní objednávky.

Záväznú objednávku môže podať len plnoletá osoba, preto si predajca od Vás vyžiada doklad totožnosti (občiansky preukaz). Predajca vyhotoví objednávku, ktorú po prečítaní a odsúhlasení podpíšete v dvoch vyhotoveniach.

Ak plánujete využívať pripojenie na Internet z viacerých počítačov v domácnosti, alebo chcete (v rámci domácnosti) pristupovať na Internet bezdrôtovo, požiadate v objednávke o WiFi router.

Na podanie objednávky potrebujete:

  • doklad totožnosti
  • 0 €

2) Inštalácia pripojenia

Po krátkom čase (niekoľko dní až týždňov v závislosti od varianty pripojenia a miesta inštalácie) Vám minimálne 1 deň vopred zavolá pracovník EHS, s.r.o. a dohodne sa s Vami na presnom termíne inštalácie.

V dohodnutý čas Vás navštívia technici EHS, s.r.o. a pripojenie Vám nainštalujú. Na začiatku Vám odovzdajú Všeobecné podmienky a Zmluvu, aby ste si ich mohli pred podpisom preštudovať.

Inštalácia v rodinnom dome znamená nainštalovanie vonkajšej antény a prijímača na strechu alebo fasádu domu a privedenie kábla k počítaču. V bytovom dome (programy Metropolitan Internet) je len zavedený kábel k počítaču. Do inštalácie je zahrnuté zalištovanie kabeláže do 2,5m. V prípade záujmu o pripojenie vzdialenejšieho počítača je táto činnosť zaúčtovaná naviac podľa cenníka.

Následne technici nakonfigurujú na Vašom počítači pripojenie na Internet, e-mailový program. V ďalšom kroku Vám funkčnosť nainštalovanej služby predvedú.

Na záver podpíšete Protokol o inštalácii pripojenia (potvrdíte realizáciu inštalácie a spotrebovaný materiál), Zmluvu o poskytovaní služieb, dostanete Prístupový protokol (s menom, heslom a ďalšími údajmi). Ak ste si vybrali router, odovzdajú Vám aj Protokol o pripojení domáceho routera (s uvedeným sieťovým kľúčom pre pripojenie k WiFi). Podľa spôsobu platby Vám technici odovzdajú podklady k platbe, alebo šeky.

Počas inštalácie budete potrebovať:

  • byť prítomný pri inštalácii, alebo písomne splnomocniť na podpis dokumentov inú právne spôsobilú osobu
  • funkčný počítač
  • sumu vo výške max. 1 mesačného poplatku na úhradu prebiehajúceho mesiaca

Potrebujete poradiť? Zavoláme Vám!

Nechajte nám vaše číslo. Radi vám telefonicky poradíme.

Máte záujem
o cenovú ponuku?

Referencie